Udział w panelu dyskusyjnym ,,Tchnienie natchnienia” – IX Kongres Kultury Regionów w Nowym Sączu

Oprócz otwarcie mojej wystawy, 19 października brałam również udział w panelu dyskusyjnym ,,Tchnienie natchnienia.”

To był dla mnie magiczny i wyjątkowy dzień, którego nigdy nie zapomnę. Jestem bardzo wdzięczna za możliwość podzielenia się moim doświadczeniem i sztuką z tak wieloma utalentowanymi ludźmi, którzy są związani z naszym regionem i kulturą.

W panelu wzięli również udział inni goście: dyrektor Instytutu Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej WNS UPJPII – dr hab. Katarzyna Drąg; scenarzystka, reżyserka i producentka filmów dokumentalnych, fabularnych; psycholog, psychoterapeutka – Ewa Olszewska, duszpasterz, publicysta – Jacek Siepsiak SJ i pedagog, regionalista, multiinstrumentalista – Józef Broda.

Podczas dyskusji, poruszyliśmy wiele wątków i tematów związanych z komunikacją, inspiracją i sztuką ludową.

Ze strony wydarzenia i o tematyce panelu czytamy:

,,Różnorodność dziedzin, którymi zajmują się nasi paneliści, pozwoli nam poruszyć wiele fascynujących tematów. Możemy rozważać granicę między inwencją własną a inspiracją i jak używając obu tworzyć oryginalną sztukę. Możemy postawić pytanie, jakie procesy psychologiczne dzieją się w nas, gdy coś nas inspiruje i jak możemy to wykorzystać. Jak być pedagogiem-inspiratorem w szerokim znaczeniu tego pojęcia? Jak inspirować odpowiedzialnie (tu ciekawa i problematyczna jest rola mediów)? Jak mówić o tematach trudnych, by pobudzić do ich poważnego traktowania? Mając w pamięci rozważany w tym roku żywioł powietrza trzeba też zadać pytanie o jego zupełnie dosłowną i „wdychalną” czystość, a szerzej o kwestie naszych postaw w stosunku do dbałości o środowisko, co przecież też jest częścią kultury.”

fot. Piotr Droździk

fot. Piotr Droździk

fot. Piotr Droździk

Zapraszam obejrzenia podsumowania panelu dyskusyjnych IX Kongresu Kultury Regionów. Po kliknięciu grafikę zostaniesz przekierowany/a do strony MCK Sokół.

Comments are closed.